Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Naše základní organizace vznikla jako ZO Želízy v roce 1980. V roce 1989 byla přejmenovaná na ZO Liběchov, neboť většina členů měla trvalé bydliště v Liběchově. V největším rozmachu chovatelství jsme měli i 65 členů. Zakládajícím členem byl i vynikající genetik, pracovník ČsAV, Ing. Jaromír Dostál DrCs. Byl zároveň mezinárodním posuzovatelem psů. Spolupodílel se na vyšlechtění králíka Kalifornského v barvě hnědé.

Z počátku jsme se hned dali svépomocí do výroby klecí. Materiálově nám pomohli různí sponzoři (Preta Lužec nad Vltavou, státní statek Vysoká). Hned v roce 1981 jsme uspořádali v kulturním domě v Želízích naší první výstavu. Na ní nám posuzovali př. Prušák a př. Pém. Oba staří zkušení chovatelé nám předali mnoho dobrých rad. V roce 1982 jsme uspořádali náš první chovatelský ples. Ty pořádáme každoročně. Letos, 15.3.2014, byl již 32 v pořadí.

Po roce 1990 byl značný úbytek členů. V dnešní době jsme zůstali jen ty skalní se zájmem o chovatelství. Vyzýváme všechny zájemce o chovatelství, aby se k nám přihlásili. Je to krásný koníček. Někdy náročný, ale chovaná zvířata se vždy odvděčí.

Dobudováváme chovatelské zařízení a budeme opět pokračovat v pořádání výstav. Naší poslední výstavou byla v roce 2012 Okresní výstava mláďat králíků. Na ní se sešlo 230 kusů králíků a 45 voliér drůbeže. Výstavu navštívilo 270 platících návštěvníků.

Kdo by chtěl naše řady rozšířit, obracejte se na přítele M. Nováka, Liběchov 254. Rádi každého přijmeme mezi sebe a pokud to bude v našich silách, rádi poradíme.

                                                              ZO LIBĚCHOV